Loading…

READY TO DEAL WITH YOUR DATA?

Get some tips on how to do that!
Start exploring

Będę prelegentem na SQLDay 2014

logo_sqlday_200[1]Ruszyła rejestracja na konferencję SQLDay 2014, coroczne wydarzenie organizowane przez Polską Grupę Użytkowników SQL Server (PLSSUG). Konferencja odbędzie się w dniach 28-30 kwietnia we Wrocławiu. Pierwszy dzień będzie dniem całodniowych sesji przed-konferencyjnych. Jednym z “pre-conf’ów” będzie wykład Boba Warda (Principal Escalation Engineer w Microsoft), niekwestionowanej gwiazdy zespołu eskalacyjnego w Redmond. Warto zobaczyć Boba w akcji, bo najczęściej jego sesje są z rodzaju HARDCORE, czyli takich, gdzie ludzie z tytułami MCM czy MVP szeroko otwierają usta ze zdziwienia. Ale pozostałe całodzienne sesje także zapowiadają się dosknale – gwarancją jakości są nazwiska prelegentów: Alberto Ferrari, Grzegorz Stolecki, Łukasz Grala i Klaus Aschenbrenner to doświadczeni eksperci. Wybór będzie trudny :-)

W tym roku na SQLDay mi przypadnie w udziale poprowadzenie trzech prezentacji:

  • Clustered Columnstore Index Deep Dive (poziom 400)
  • Operacje online w SQL Server 2014 (poziom 300)
  • SQL Server Cardinality Estimation (poziom 500)

Przyznam, że czeka mnie dużo pracy, by przygotować te sesje, ale już zacząłem szykować materiał i wydaje mi się, że będzie ciekawie. Sesję o estymatorze liczby wierszy będę prowadził wraz z moim przyjacielem, Maćkiem Pileckim (jedynym SQL Server MCM w Polsce).

Żałuję tylko, że tym razem nie poprowadzę prezentacji w tradycyjnym duecie z Markiem Adamczukiem, ponieważ Marek nie jest pewien swojego udziału w SQLDay.

Wszystkich, którzy nie zdecydowali się jeszcze na udział w SQLDay 2014 zachęcam do udziału. To naprawdę unikalne wydarzenie w naszym kraju – konferencja poświęcona wyłącznie systemowi SQL Server, co roku zrzerzająca specjalistów i światowej klasy ekspertów. Można porozmawiać twarzą w twarz i uzyskać odpowiedzi na nurtujące pytania albo czerpać inspiracje z tego, co robią i o czym mówią inni.

A zatem… Do zobaczenia we Wrocławiu!

Leave a Reply