Loading…

READY TO DEAL WITH YOUR DATA?

Get some tips on how to do that!
Start exploring

Będę na SQLDay 2017

Jest taka jedna konferencja organizowana w naszym pięknym kraju, której rok w rok nie chcę przegapić. SQLDay, bo o tym wydarzeniu mowa, to impreza wyjątkowa, jedyna w swoim rodzaju. W tym krótkim tekście postaram się wyjaśnić, dlaczego warto być na tegorocznej edycji tej konferencji – SQLDay 2017.

Mały “disklajmer”

Pamiętaj proszę, że czytasz tekst napisany przez prezesa (rany, to brzmi dumnie!) Stowarzyszenia Użytkowników SQL Server PLSSUG, czyli grupy ludzi będących organizatorami SQLDay 2017. Oznacza to ni mniej ni więcej, jak tylko tyle, że pewne opinie mogą być mocno subiektywne i wyrażone pod wpływem sporych emocji. Tak jest, pisze do Ciebie organizator konferencji :-) OK, teraz już możemy zaczynać. A więc…

Po pierwsze ludzie

13528429_1155299801209417_7453049839060922094_oSQLDay to niezmiennie okazja do spotkania znakomitej części profesjonalistów zajmujących się na co dzień platformą danych Microsoft. Można tam spotkać sławnych blogerów, prelegentów z różnych konferencji i spotkań społeczności, pracowników firm mających u siebie ciekawe projekty i wdrożenia. Atmosfera jest wyjątkowa, ponieważ przez trzy dni Wrocław (ostatnimi laty to miasto niezmiennie kojarzy się z SQLDay) żyje technologią, szperaniem w danych, dokręcaniem najmniejszych śrubek w SQL Server, Azure czy Power BI, analizą wszystkiego, co daje się analizować. Ludzie rozmawiają ze sobą, nawiązują kontakty, wracają do pracy z nowymi pomysłami i znajomościami. Networking przez duże NET. Dość napisać, że to na tej konferencji poznałem wielu wspaniałych ekspertów i członków społeczności, z którymi miałem okazję w życiu współpracować. Kuluarowe rozmowy to dla mnie nr 1 tej konferencji. Wyjeżdżam z bateriami naładowanymi na 120%, gotowy do wdrażania nowych pomysłów, mający w pamięci osoby, z którymi dane było mi dyskutować przy kawie czy na lunchu. Idealnie!

Z ciekawostek, poniżej grafika ilustrująca, jaki profil zawodowy mieli uczestnicy SQLDay 2016. W tym roku może być oczywiście inaczej, ale może to będzie wskazówka dla Ciebie, kto uczestniczy w tej konferencji.

Uczestnicy

Po drugie społeczność

13221084_10205992002858363_4345678804751770237_nSQLDay to wydarzenie organizowane przez Polską Grupę Użytkowników SQL Server (PLSSUG). PLSSUG to społeczność pasjonatów platformy danych Microsoft. Społeczność ta organizuje w ośmiu oddziałach na terenie kraju cykliczne spotkania, w ramach których prezentowane są zagadnienia z zakresu przetwarzania danych i wykorzystywania do tego celu produktów i usług firmy Microsoft. Brzmi poważnie? To żeby nie było aż tak serio, spójrz teraz na zdjęcie po prawej stronie. Tak, oprócz dyskutowania na poważne tematy ta społeczność potrafi się też świetnie razem bawić. I wciągać do dobrej zabawy coraz to nowych ludzi. Tradycją SQLDay stała się impreza wieczorna organizowana dla uczestników pierwszego dnia konferencji. Jest naprawdę duuuużo czasu na rozmowy i networking przy dobrej muzyce i wybornych trunkach ;-) A SQLDay 2017 będzie wyjątkowym wydarzeniem dla PLSSUG. Będziemy świętować – uwaga:

10-tą rocznicę powstania tej społeczności!!!

Będzie huczne świętowanie, tort i mnóstwo atrakcji :-)

Jeśli jeszcze nie jesteś uczestnikiem spotkań PLSSUG, zapraszam Cię do odwiedzenia naszych witryn:

A najlepiej przyjdź na spotkanie. Poniżej mapka ilustrująca miasta, w których odbywają się spotkania PLSSUG. Zapraszamy! Kto wie, może niebawem zobaczymy i Twoją prezentację na spotkaniu PLSSUG :-)

Miasta

Po trzecie konferencja

13575898_1155298641209533_8349317558857449475_oKonferencja SQLDay ma długą historię. SQLDay 2017 będzie już 9-tą edycją tego wydarzenia. Dawniej w centrum uwagi tej grupy ludzi był niemal wyłącznie system SQL Server, ale to się zmieniło. Na przestrzeni ostatnich lat na spotkaniach PLSSUG tematyka mocno ewoluowała – pojawiły się technologie chmurowe (usługi Azure), zaawansowana analityka (R, machine learning), inne platformy bazodanowe (np. porównanie funkcjonalności PostgreSQL do SQL Server na zasadzie “w SQL Server przydałoby się to, a w PostgreSQL tamto”). Każdy z liderów PLSSUG jest zapalonym pasjonatem technologii, ale także ma na względzie rozwój własny i uczestników spotkań PLSSUG i konferencji organizowanych przez społeczność. Dlatego nie stronimy od nowych tematów, integrujemy się z innymi społecznościami (np. w Poznaniu spotykamy się wspólnie ze społecznością Azure), jesteśmy otwarci na ludzi wnoszących powiew świeżości i nowe pomysły. I SQLDay ewoluuje w stronę takiego wydarzenia, w czasie którego już nie tylko administratorzy i programiści SQL Server znajdą coś dla siebie (choć nadal jest bardzo dużo tematów dedykowanych DBA i osobom “myślącym w T-SQL”). Dzięki ścieżkom związanym z zaawansowaną analityką i biznesem uczestnicy mogą poszerzać swoje horyzonty i zdobywać wiedzę nie tylko technologiczną, ale i biznesową / projektową.

SQLDay przyciąga też znane nazwiska ze świata. W tym roku sesje poprowadzą m.in. Brent Ozar, Greg Low (na jego książce uczyliśmy się budowania społeczności!) i Chris Webb. A to nie wszystkie nazwiska, bo trwa proces zgłaszania prezentacji (napływają z całego świata i na pewno liczba zagranicznych prelegentów wzrośnie). Pełną agendę konferencji poznamy w lutym. A jeśli chcesz, by Twoja prezentacja pojawiła się w agendzie SQLDay 2017, nie czekaj i do końca stycznia wyślij swoje propozycje sesji: https://sessionize.com/sqlday.

Raz…dwa…trzy…bądź na SQLDay i Ty!

Jeśli jeszcze Cię nie przekonałem, że warto być na SQLDay 2017, to znaczy, że albo nie mam daru przekonywania, albo nie interesuje Cię tematyka tej konferencji :-) A może jeszcze rozważasz uczestnictwo?

Gwoli przypomnienia, najważniejsze kilka szczegółów konferencji:

SQLDay-logo_2017

Ja będę na SQLDay. “Oczywiście, że będziesz. Jesteś organizatorem :-)”. Tak, ale byłbym tam także, gdybym tym organizatorem nie był. Po prostu nie wyobrażam sobie, bym opuścił takie wydarzenie. Dla mnie SQLDay to tradycja, jedno z podstawowych źródeł inspiracji, unikalna okazja do spotkania wyjątkowych ludzi. I solidna dawka nauki. Acz pamiętaj, by nie traktować tej konferencji jak szkolenia. Spróbuj w niej dostrzec o wiele więcej, a na pewno się nie rozczarujesz.

Będę na SQLDay 2017, a Ty? :-)

One thought on “Będę na SQLDay 2017

Leave a Reply