Loading…

READY TO DEAL WITH YOUR DATA?

Get some tips on how to do that!
Start exploring

[YouTube] Power BI w praktyce – odcinek 1 – Wprowadzenie

Jak się powiedziało “A”, trzeba powiedzieć “Ą”! Pierwszy odcinek serii “Power BI w praktyce” już dostępny! Tym razem łagodne wprowadzenie i pokaz gotowego raportu sprzedaży. Dobrego oglądania.

Pomyśleliśmy z Bartkiem Graczykiem, że naszą serię rozpoczniemy spokojnie od najpopularniejszych tematów. A co może być bardziej popularnego od sprzedaży, realizacji celów sprzedażowych, analizy marży? Chyba tylko piłka nożna, bieganie i wybory we Francji ;-) Ależ do tych tematów może też dojdziemy! A póki co, pierwszy odcinek “Power BI w praktyce”. Voila!

A jeśli chcesz obejrzeć z bliska raport podobny do tego, który pokazaliśmy w nagraniu, pobierz materiały z konferencji SQLDay 2017 – a konkretnie pliki z sesji Power BI Live Cooking.

Następny odcinek w przyszłym tygodniu. A tymczasem oglądaj, lajkuj, komentuj, hejtuj, a może nawet dołącz do nas i twórz serię “Power BI w praktyce”. Stay tuned!

4 thoughts on “[YouTube] Power BI w praktyce – odcinek 1 – Wprowadzenie

  1. Trzymam kciuki, mam nadzieję, że to będzie długa seria ;)
    Jak bardzo technicznie zamierzacie wchodzić w zagadnienia Power BI? Czy planujecie poopowiadać o DAX-ie, języku M, portalu?

    1. Piotrze, dzięki. Na teraz mamy w przygotowaniu głównie odcinki dla użytkownika biznesowego. Czyli jeśli transformacje lub DAX, to prawie wyłącznie klikane. Ale docelowo pewnie będziemy też używać DAX, M i R. Tylko że, jak pewnie zauważyłeś, Power BI zmierza w stronę jak najrzadszego zmuszania analityka do używania umiejętności programowania. I to też jest poważny argument, kiedy rozmawiamy z klientem o “self-service BI”.

  2. Zapowiada się bardzo interesująco. Z niecierpliwością czekam na kolejne odcinki. Wspomniana wyżej analityka z wykorzystaniem np. R jest dla mnie w szczególności interesująca.

    1. Rafał, dzięki! R to trochę wyższa szkoła jazdy dla większości użytkowników. Ale dojdziemy i do R :-)

Leave a Reply