Loading…

READY TO DEAL WITH YOUR DATA?

Get some tips on how to do that!
Start exploring

[YouTube] Power BI w praktyce – odcinek 4 – Kursorem po mapie

Czwarty odcinek serii “Power BI w praktyce” już jest! W tym odcinku pokazujemy użyteczną podpowiedź, która sprawi, że Power BI będzie odpowiednio interpretował dane geograficzne i umożliwi Ci analizę danych na mapach.

Celem analizy ponownie – a jakże – sprzedaż (+ zysk). Celem jest wskazanie tych krajów, w których mamy najniższy zysk i największą sprzedaż.

Plik z danymi źródłowymi jest do pobrania wraz z innymi materiałami z prezentacji “Power BI Live Cooking”, która  to prezentacja miała miejsce w ramach konferencji SQLDay 2017.

Warto wspomnieć, że w Power BI dostępnych jest wiele sposobów generowania map: https://dataveld.wordpress.com/2017/06/03/10-ways-to-create-maps-in-microsoft-power-bi. Jeśli zatem wizualizacja Filled Map źle interpretuje obszary geograficzne w Twoich danych (a zdarza się, zdarza…), nie poddawaj się, tylko użyj innej wizualizacji! :-)

Dobrego oglądania. Wraz z Bartkiem Graczykiem czekamy na Wasze doświadczenia z pracy z mapami w Power BI (link do kanału na YouTube)!

2 thoughts on “[YouTube] Power BI w praktyce – odcinek 4 – Kursorem po mapie

  1. Fajnego masz bloga. Kocham tu wracać bo każdy twój wpis czytam z ciekawością. Twoje notki czyta się lekko co sprawia że człowiek się nie męczy czytając go. Oby tak dalej.

Leave a Reply