Loading…

READY TO DEAL WITH YOUR DATA?

Get some tips on how to do that!
Start exploring

[YouTube] Power BI w praktyce – odcinek 5 – Analiza wartości zamówień i zysku przy użyciu klastrów

Piąty odcinek serii “Power BI w praktyce” jest dostępny. W tym odcinku pokazujemy, jak wykorzystywać mechanizm automatycznego wykrywania klastrów do analizy wartości zamówień oraz związanego z zamówieniami zysku.

Nadal poruszamy sie w obszarze sprzedaży i zysku. Celem jest sprawdzenie, jakie zamówienia (ze względu na wartość zamówienia) stanowią o sile sprzedaży w naszej firmie, a także jakie zamówienia generują największy zysk.

Plik z danymi źródłowymi jest do pobrania wraz z innymi materiałami z prezentacji “Power BI Live Cooking”, która  to prezentacja miała miejsce w ramach konferencji SQLDay 2017.

Pokazana w tym odcinku metoda wykrywania klastrów może przydać się w wielu scenariuszach. Może chociażby posłużyć do obejścia klasycznego problemu pojawiającego się w wizualizacji wykresu bąbelkowego (scatter) – limitu punktów (maks. 3500). Wówczas pogrupowanie punktów powoduje, że możemy wyjść od bardziej ogólnego widoku pogrupowanych danych, a następnie drążyć dane na wizualizacji wg konkretnych grup o podobnych charakterystykach miar numerycznych.

Życzymy dobrego klastrowania! Przypominam, że wraz z Bartkiem Graczykiem chętnie poznamy Wasze doświadczenia z pracy z Power BI (link do kanału na YouTube)! Komentujcie i dawajcie odzew.

Leave a Reply