Loading…

READY TO DEAL WITH YOUR DATA?

Get some tips on how to do that!
Start exploring

[YouTube] Power BI w praktyce – odcinek 6 – Wykrywanie korelacji

Szósty odcinek serii “Power BI w praktyce” już jest! W tym odcinku pokazujemy, jak można użyć Power BI i dodatkowej wizualizacji opartej o język R, by wykryć korelacje pomiędzy zmiennymi numerycznymi opisującymi obszar biznesowy sprzedaży.

Nadal poruszamy sie w obszarze sprzedaży, zysku i zamówień. Celem jest sprawdzenie, czy istnieje korelacja pomiędzy takimi zmiennymi numerycznymi, jak wartość sprzedaży, zysk, ilość zamówionego towaru.

Plik z danymi źródłowymi jest do pobrania wraz z innymi materiałami z prezentacji “Power BI Live Cooking”, która  to prezentacja miała miejsce w ramach konferencji SQLDay 2017.

Prezentowana przez nas wizualizacja jest tylko jedną z możliwości wykrywania korelacji. Warto zapoznać się z możliwościami pakietu corrplot dostępnego dla języka R: https://cran.r-project.org/web/packages/corrplot/vignettes/corrplot-intro.html. Być może zechcesz wykorzystać kod R do generowania własnych wizualizacji. O tym też będziemy mówić w przyszłych odcinkach serii “Power BI w praktyce”.

Wszystkie opublikowane dodatkowe wizualizacje do Power BI znajdziesz w sklepie Office: https://store.office.com/en-us/appshome.aspx?productgroup=PowerBI. Wizualizacja wykorzystana przez nas (Correlation plot) nie jest trudna do znalezienia: https://store.office.com/search.aspx?productgroup=PowerBI&qu=correlation.

Życzymy udanego wykrywania korelacji! Przypominam, że wraz z Bartkiem Graczykiem czekamy na Wasze komentarze do nagrań i Wasze doświadczenia z pracy z Power BI (link do kanału na YouTube)!

Leave a Reply