Loading…

READY TO DEAL WITH YOUR DATA?

Get some tips on how to do that!
Start exploring

[Cloud][Video] Pierwsze kroki z Google BigQuery

Dawno mnie tu nie było :-)

No właśnie. Lenistwo i natłok pracy biorą górę, ilekroć próbuję usiąść i napisać cokolwiek na blogu. Postanowiłem coś na to poradzić. I wpadłem na pomysł, że zamiast pisać, będę nagrywał filmy. Zajmuje to mniej czasu, jest łatwiejsze i chyba przyjemniejsze w odbiorze.

Na dobry początek Google BigQuery, usługa, z którą ostatnio spędziłem trochę czasu testując jej możliwości. Jest nieźle, choć dzisiaj na rynku mamy sporo rozwiązań, chmurowych i on-premises, na okoliczność budowania wydajnych zapytań do dużych zbiorów danych – z ostatnio przeze mnie testowanych lub wykorzystanych w projektach: Azure SQL Data.Warehouse, Amazon Redshift, Vertica, Jethro.

Zapraszam do obejrzenia prostego przykładu działania BigQuery na niezbyt skomplikowanej, acz dość licznej (1 miliard wierszy) tabeli. Dobrego oglądania!

Jeśli chcesz potestować BigQuery na równie licznym zbiorze, zachęcam do pobawienia się przykładowymi danymi dostarczonymi przez Google, np. NYC Taxi tips yellow label – 1 mld wierszy, 130 GB rozmiar danych (musisz najpierw założyć konto w Google Cloud Platform i stworzyć nowy projekt).

Leave a Reply