Loading…

READY TO DEAL WITH YOUR DATA?

Get some tips on how to do that!
Start exploring

Kiedy musisz zrewidować swoje plany

Czasem zdarza się, że musimy dynamicznie rewidować nasze plany. Człowiek uczy się przez całe życie – nie zawsze noworoczne postanowienia, na ogół czynione w przypływie euforii, są najlepszą podstawą udanego roku. I u mnie taka sytuacja właśnie wystąpiła :-)

Plany na 2018 – jak to miało wyglądać, a jak będzie wyglądało?

Na 2018 poczyniłem sporo ambitnych planów, które opisałem w grudniu ubiegłego roku. Ale w ciągu ostatnich 6-7 tygodni wydarzyło się w moim życiu na tyle dużo (tudzież, na tyle dużo rozmyślałem), że nastąpiła szybka rewizja planów i teraz przedstawiają się one tak:

 • Pojechać z rodziną na jakąś wycieczkę po Europie (Chorwacja?).
 • [ZROBIONE] Polecieć z rodziną na krótki wypad gdzieś w dalszą Europę :-)
 • Zostać ekspertem od chmury publicznej przez duże “E”. A co!
  [IN PROGRESS] Zostać ekspertem od chmury Azure.
  Oczywiście, z nastawieniem na rozwiązania dotyczące przetwarzania danych.
  W szczególności:

 • Pobawić się poważniej w analizę publicznie dostępnych danych (np. dane publikowane przez miasta).
 • [ZROBIONE] Zorganizować wyjątkową konferencję SQLDay 2018 (10-ta edycja tej konferencji!) – śledźcie rozwój wydarzeń na stronie konferencji i fanpage’u na FB.
 • [IN PROGRESS] Wystąpić na paru konferencjach, głównie z tematami z obszaru chmury i Big Data.
 • Kontynuować serię “Power BI w praktyce” w nieco innym wydaniu – jedno dłuższe nagranie w miesiącu, mniej technologii, więcej zastosowań.
 • Biegowo: złamać 1h35’ w półmaratonie, 42’ na 10 km i 19’30’’ na 5 km :-)
 • [IN PROGRESS] Osiągnąć i ustabilizować wagę na poziomie 80kg lub mniej.

Dlaczego tak?

Ano dlatego, że:

 • Wycieczkę zagraniczną chcemy z żoną połączyć z pierwszym lotem samolotem dzieciaków – jeśli już coś wymyślimy, to będzie to pewnie Grecja albo Portugalia. Niewykluczone, że w tym roku czeka mnie także wycieczka za ocean (zawodowo).
 • Po paru miesiącach prób mierzenia się z wieloma chmurami naraz stwierdzam, że specjalizacja musi być. Z premedytacją i pełną świadomością wybieram jako pierwszą chmurę Azure. Oczywiście, będę śledził bacznie rozwój GCP i AWS, ale na pewno nie na poziomie, na którym zamierzam “nękać” chmurę Microsoftu. Ta decyzja ma też związek z nadchodzącą w moim życiu czarno-pomarańczową rewolucją (stay tuned!).
 • W związku z tym skupiam się też wyłącznie na certyfikacji Azure.
 • Porzucam na czas nieokreślony bieganie na czas. Stwierdziłem, że powstało trochę błędne koło: szybsze bieganie wymaga więcej cięższych treningów, cięższe treningi wyzwalają u mnie nieopanowany pęd do żarcia, pęd do żarcia powoduje stagnacje wagi na nieakceptowalnym poziomie (90 kg na początku roku), waga na nieakceptowalnym poziomie nie ułatwia ciężkich treningów… Czyli ani nie chudnę, ani nie biegam szybciej, a dodatkowo łapię urazy (głównie nóg). Poza tym, trochę zagubiłem radość z biegania. A to źle. Co zatem z tym robię? Biegam wolniej i rzadziej. Dbam o jedzenie (dzięki temu, że mniej biegam, spadło zapotrzebowanie energetyczne) i znów trochę ćwiczę. Zrobię porządek z wagą, pomyślę o szybszym bieganiu. Proste? :-)

A jak u Was z planami na 2018? Pierwszy zapał minął? ;-) Jakieś zmiany? Bo wiecie, jedyną stałą rzeczą w życiu jest zmiana… ;-)

2 thoughts on “Kiedy musisz zrewidować swoje plany

Leave a Reply